חיפוש

הומוסקסואליות ביהדות

קרדיט תמונה FREEPIK

אחת השאלות הגדולות ביותר ביהדות אצל שומרי המסורת והדתיים היא האם אפשר לעבור על איסור משכב נקבה, או משכב זכר ועדיין להיות דתיים. התלמוד עצמו מכיר בפעם בין נטיית הלב, לבין מה שהיהדות אומרת. הבשורות הטובות הן שכיום הממסד הדתי פתוח להומוסקסואליות ביהדות ואף מאפשר תמיכה נרחבת.

יש גאווה במגזר הדתי

לא מעט רבנים מהציבור הדתי לאומי עוסקים בשאלת ההומוסקסואליות ביהדות, ביניהם הרב רונן לוביץ והרב יובל שרלו. בתשובותיהם הם קוראים לקבל ולחבק את הקהילה הגאה במגזר הדתי. התורה הרי אוסרת באופן מפורש את המגע המיני הזה, אך יש להתיר שיקול דעת של כל מקרה על פי מצב השואל. עוד מציינים הרבנים שלא לכל מסגרת יש את הכלים ההלכתיים לדון בסיטואציה הזאת, אך ישנם רבנים שיכולים להדריך את הקהילה ברמה הרוחנית. אם בעבר היתה הנחה שאין הומוסקסואליות אצל דתיים בין אם גברים ובין אם משכב נקבה כעת המצב הוא שונה לחלוטין. הומוסקסואלים מהמגזר הדתי הם חלק בלתי נפרד מהקהילה ואף מעשירים אותה בהשקפות עולם שונות ומאפשרות יותר. היהדות השתנתה פלאים מהעבר. היחס לנשים, לתפקידם בחיי היהדות, וגם היחס המגיע כעת לקהילת הגאים הוא שונה ואיכותי הרבה יותר מבעבר. הומוסקסואליות ביהדות היא יותר מקובלת ומחובקת.

לסביות דתיות – יש מקום ביהדות לכולן

היהדות ולהט"ב הפכו למקובלים עם השנים האחרונות, אך עדיין ישנם מקומות בהם הנושא שנוי במחלוקת בגלל שבאופן מסורתי היהדות אוסרת על יחסי מין בין גבר לגבר ובין אישה לאישה. אך למול הקולות הגורמים לדברים להרגיש ולהיראות שנויים במחלוקת ישנם גם קולות שפויים יותר. המצב כיום התהפך כמעט לגמרי ויש הכרה שהולכת וגוברת למען לסביות דתיות ולא מעט רבנים ורבניות עושים מהפכה בכל מה שקשור לקהילה הלהט"בית במגזר. היהדות לא מתנגדת למיניות, היא מחייבת אותה. ובגלל שהקהילה הלהט"בית מרגישה שהיא נשארת ללא שום פתרון בשל הנטייה המינית יש כאן מקום להכיל, לחבק, ולקבל את הקהילה אל זרועות המגדר. הרב פרבר מציין שעל המגזר למצוא פתרון למצוקתם של הקהילה הלהט"בית וזאת על מנת שיוכלו לחיות חיים נורמטיביים, להניח את האיסור בצד ולגדל ילדים ומשפחה למצוות. לשים את השיפוטיות מאחורנו ולהבין שזהו מצב טבעי לחלוטין שבו נמצאים אנשים ומותר להם לחיות כפי שהם רוצים. הרב פרבר קורא לעודד הומוסקסואליות תוך קיום מצוות ותורה כמו כל הזוגות ההטרוסקסואלים, ללא שום הבדל.

הזכות לחיים איכותיים וטובים שוות ערך לכולם

ללא שום קשר ליהדות, הזכות הבסיסית לחיים טובים ואיכותיים קיימת עבור כולם. בין אם הומוסקסואלים ובין אם לא. כאשר אדם מחליט לחיות את חייו בדרך זו או אחרת אין שום סיבה שהוא יאלץ להילחם על זכויותיו. גם הומוסקסואליות ביהדות היא דרך חיים, וכיום המודעות היא גבוהה יותר לזכויותיהם של קהילת הלהט"ב ולעובדה שמותר, רצוי ואף כדאי לאפשר לגברים ונשים הבוחרים בדרך חיים זו להקים משפחה ולגדל ילדים, ולממש את אהבתם. המרכז עבור נשים ביסקסואליות, לסביות, טרנסג'נדריות וקוויריות חרדיות ודתיות קיים עבורך בכל עת. מרכז 'בשבילך' נמצא כאן כדי לאפשר לך להתמודד עם הזהות המגדרית והמינית שלך ולקבל תמיכה מחבקת ומלאה אונליין. התמיכה בטוחה, דיסקרטית ואנונימית ומאפשרת גם שיחות עם רב או רבניתו עם מתנדבות. אם יש צורך, אפשר לקבל גם טיפול נפשי ברמה מקצועית, מסובסד, המותאם באופן אישי לעולם הדתי.

הכל כדי שתדעי שאת לא לבד. אנחנו דוגלים בחיים שלווים, רגועים טובים ובטוחים לכל אדם. והביטחון שלך חשוב לנו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנקראים ביותר

Skip to content
אנו שמים דגש רב עבור התאמת אתר אינטרנט זה לתקן הנגישות הישראלי. באתר בוצעו התאמות נגישות לפי תקן 5568 ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), ניתן לגלוש בו באופן נגיש יותר דרך הדפדפנים כרום ופיירפוקסהננו עושים את מירב המאמצים על מנת לבצע התאמות נגישות באתר, ייתכן ובאתר זה ימצאו רכיבים ו/או עמודים אשר אינם עומדים בתקן הנדרש, במידה ונתקלת בכשל נגישות כלשהו נודה לך אם תדווח לנו על כך דרך עמוד יצירת הקשר. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאפשר גלישה נגישה ונוחה באתר זה לכולם.
סטטוס תאימות